giełda kryptowalut | | literatura biznesu | FutureNet |Najwyższe ATH 11874$ i spadki. Korelacja na kursie BCC, wyskok BTG a na koniec powstanie kolejnej cryto Bitcoin Diamon

By | 20 grudnia 2017

 

Ostatnie tygodnie były na poważnie gorące w świecie crypto. Wzrosty mające miejsce od początków portalu Bitcoin.edu.pl – to wtedy się rozpoczyna zabawa i wtedy też My zakładamy portal, kupując – grając – starając się w sensie Edukacyjnym przekazywać Wam co i jak kopać. Oczywiście wiele razy sceptyczne założenie że będzie korekta doprowadzała do sprzedaży i odkupowania (po spadkach, które oczywiście miały miejsce ale i wyżej też się zdarzało – chociaż my bardzo dużo czasu spędzamy na altach). I teraz praktycznie ktokolwiek, w cokolwiek by nie wchodził w tym roku jest na sowitym plusie. Na chwilę obecną już praktycznie wszędzie na forach (Polskich i Zachodnich /Wschodnich) są informacje o zbliżającym się końcu bańki oraz porównaniach do dotychczas największego pęknięcia tj. GOX 2013/2014. I chcielibyśmy również mieć swój udział w ostrzeżeniach – tak asekuracyjnie informując, iż jeżeli nie udało ci się wejść na poziomach 300 – 500 – 2000$ to wchodzenie na poziomie niemal 12000$ jest pomysłem średnim..

Warto tutaj wstawić obrazek jednego z użytkowników Polskiego forum Bitcoin (@wymazywanie), którego cenimy odnośnie analizy, spostrzeżeń i aktywności – mającej duży wpływ również i na nasze decyzje.

Czy też bardziej rozbudowane pochodzące z internetu wizualizacje Emocji na kursie

Dlaczego to rośnie – gdzie są granice ? W przypadku euforii i wizji BTC w cenach powyżej 20000$ na Polskim Forum Bitcoin przoduje użytkownik @wizardking76 – i można śmiało powiedzieć że dając w 100% wiarę przedstawianym od miesięcy przekonaniu tego akurat użytkownika, bylibyśmy o wiele % wyżej w zyskach. Ale…zdrowy rozsądek, właśnie to zawsze odgrywa spore znaczenie i uwarunkowane jest jednym – czy się Bitcoina posiada, czy jedynie chciałoby się posiadać. To tak jak w świecie Forex, są specjaliści wskazujący ty bym wszedł – tu bym wyszedł (na YouTube pełno takich specjalistów..). A realnie grając sumą przekraczającą wielokrotnie zarobki na poziomie średniej krajowej większą rolę jednak odgrywają emocje, strach o stratę już wypracowanego zysku, brak możliwości weryfikacji kursu w szerszej perspektywie (to nie notowania złota czy srebra mające wielokrotnię dłuższą historię za sobą). Bitcoin jako walor jest bardzo młody, miał znamiona ciekawej alternatywy dla przesyłania środków pieniężnych, szybkich płatności, anonimowości – tak dalej. Dziś jest to walor stricte SPEKULACYJNY. Przesyłanie środków jest już związane z gigantycznym fee, mining jest w tej chwili opłacalny i samo spekulowanie na kursie również, jak najbardziej. Jednak wszystko ma swoje granice, zdrowy rozsądek istnieje – NIE WIADOMO jedynie na jakim poziomie abstrakcji się uaktywni 🙂

Tabelka powyżej przedstawia obrazek rzekomo umieszczony przez jednego z fascynatów BTC w 2014, mający przewidzieć obecne poziomy i wzrosty i co więcej – nadal zakładająca wzrost..

Z drugiej jednak strony, co widać świetnie po użytkownikach piszących na różnych forach a mających już wypracowaną renomę – doświadczenia własne z bańkami, spadkami i widzieli już nie jedno – ONI nie zachęcają do inwestycji na takich poziomach cenowych, wręcz informują już wprost że jest to BAŃKA SPEKULACYJNA. I wielce prawdopodobne jest zawalenie się całego tego misternie budowanego poziomu cenowego (Tethery, manipulacja z forkami, podziały w środowisku itd) lada dzień.

Pojawiają się również porównania do bańki internetowej na giełdach w latach 1999-2001. Co ciekawe wielu użytkowników dziś ostrzegających o niebezpieczeństwie to jedni z pierwszych, właśnie ci którzy na samym początku projektu uwierzyli że jest potencjał i Bitcoin ma MOC. Te poziomy przerażają każdego kto pamięta ceny 300$ jako normę (lato 2015 r.) albo i jeszcze niższe – 2013 rok. Widząc cenę 40 000 zł w dniu dzisiejszym każdemu zapala się alarm.

I teraz co zrobić – naszym zdaniem rozsądną decyzją na każdym poziomie ceny BTC jest posiadanie koparki. Ich ceny rosną w wielkim tempie, jest ich coraz mnie na rynku – trudniej kupić – o tym piszemy od samego początku istnienia naszego portalu, ponieważ sami jesteśmy minerami. Jako że część waluty, którą sami spekulujemy wydobywamy przy pomocy koparek – poziom cenowy nie jest aż tak istotny. Co innego jest zainwestować x ceną za zakup i co dziennie śledząc spadki/wzrosty przeżywać stres, a zupełnie co innego posiadać x ilość np BTC do grania – nie mając odzwierciedlenia w poniesionym koszcie. Inwestycja w wydobywanie jest inwestycją w urządzenia, i jeżeli miałoby być tak, jak to zakładają naj najbardziej pro wzrostowi użytkownicy crypto TO TE MASZYNY będę bezcenne. Jeżeli nie urośnie, a wręcz spadnie – przy obecnej opłacalności kopania się nam zwrócą (na dziś wydobycie BTC to 2$/TH mocy).

Oczywiście należy również brać pod uwagę wydobywanie alternatywnych altcoinów, również za pomocą kart graficzny – to też ma odzwierciedlenie w rosnącym zapotrzebowaniu i wzrastające cenie podzespołów wiodących producentów kart (AMD itd).

Mamy jeszcze forki : powstały dotychczas Bitcoin Cash i Bitcoin Gold oraz nowość z ostatnich dni Bitcoin Diamond (który na dziś wyceniany jest na około 50$ : http://btcd.io)

Kolejne dni przyniosą kolejne informacje co dalej. My również na chwilę obecną grając zagłębiamy się w analizę techniczną i staramy się zrozumieć więcej. Jeżeli bylibyście zainteresowani umieszczaniem własnych analiz – zapraszamy do współpracy. Na dzień dzisiejszy pozostaje obserwować, a jeżeli nie miałeś jeszcze do czynienia z AT to na początek chociaż (jeżeli mimo wszystko zamierzasz wejść kapitałem na rynek w tak nie pewnym momencie) obserwacje wykresu i świeczek – one niosą ze sobą zawsze dodatkowe przekazy, ułatwiające podejmowanie decyzji.

oraz niezmiennie polecamy profesjonalne analizy @prezesa

 

Aktualizacja 08.12.2017 r.

Wczoraj było gorąco ufff. Bardzo dużo się działo na kursie, zmienność i ogólna euforia doprowadziła do wzrostów na poziomie +20% w jeden dzień. Są za nami ustanawiane już kolejne ATH (nikt właściwie już nie liczy, które to z kolei) a wzrosty i spadki rzędu 1000$ dziennie nie są już niczym niesamowitym. Dzieje się i pozwala to na prawdę zarabiać poważne środki. Dziś w nocy można powiedzieć są pierwsze symptomy przegrzania rynku, każdy kto kupuje na poziomach tak wysokich ma również (powinien przynajmniej mieć) świadomość, że strata pieniędzy może zająć kilka minut – dlatego też odradzamy granie komukolwiek, kto nie gra chociaż z pół roku na rynku na dzwigniach. Rekord u Koreańczyków to 19000+$ w dniu wczorajszym, dzisiaj możemy obserwować kolejne rekordy – ale spadków. Poniżej przedstawiamy zmiany kursowe na dzień dzisiejszy w odniesieniu do Bitcoin i jego 2 pierwszych forków.

Stan na godzinę 14:00 08.12.2017 r. 

Aktualizacja 11.12.2017 r. godzina 15:20

Jak widać oczekiwane od kilku dni kontrakty dość mocno namieszały. Każdy zakładający wzrosty miał rację i należą mu się gratulację – obecnie mamy do czynienia z rynkiem co raz trudniejszym do tradingu długoterminowo, a umożliwiającego spore szansę na mnożenie kapitału w DT. Na chwilę obecną wykresy na Bitcoin i dwóch ważniejszych forkach (bo poza Bitcoin Diamond w grudniu będzie ich prawdziwy wysyp – o czym napiszemy odrębny artykuł wkrótce).

Kontrakty – możliwość śledzenia kursów w odstępie 15 minut w czasie (prawdopodobnie możliwość obserwacji online będzie płatne, jako że temat funkcjonuje od wczoraj Bitcoin.edu.pl jeszcze bada : https://www.marketwatch.com/investing/future/xbtf8/charts

A i jest możliwość grania na Fututres na mniejszych stawkach, informację oraz testy poczynił jeden z naszych użytkowników @socjolog2008, platforma istnieje już dłuższy czas ale tempa nabrała w dniu wczorajszym x 10

https://www.deribit.com/main#/futures

Oczywiście przypominamy również o znanym i już wielokrotnie sprawdzonej platformie : https://www.bitmex.com

Aktualizacja 15.12.2017 r. godz. 10:30

Po nerwowych godzinach w dniu wczorajszym, napływie nowych Tetherów na giełdę BitFinex (tu adres : http://omnichest.info/lookupadd.aspx?address=1NTMakcgVwQpMdGxRQnFKyb3G1FAJysSfz) kurs nie dość że został odratowany to ustanawiamy kolejne ATH. Na takich poziomach jest niebezpiecznie – można grać i mnożyć kapitał, jednak należy pamiętać żeby robić to z wielką ostrożnością. Przestrzegamy przed możliwością pęknięcia bańki ?

Ze strony Państwowej pojawiła się strona ostrzegająca przez crypto : https://uwazajnakryptowaluty.pl

oraz jeszcze kilka artykułów odnośnie potencjalnych regulacji :

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/knf-bedzie-mogla-blokowac-strony-internetowe/1989rhh

http://wyborcza.pl/7,155287,22722872,panstwo-cenzuruje-internet-prawo-do-blokowania-stron-maja.html?disableRedirects=true

Przy okazji kilka dni temu objawił Nam się w RP nowy Premier – gratulujemy Premierowi Morawieckiemu nowego stanowiska. Mając na uwadze doświadczenie w finansach Bitcoin.edu.pl życzy Wam i sobie większej Pozytywnej uwagi ze strony instytucji Państwa w celu wykorzystania i zarabiania jako Polska na technologiach blockchain 🙂

Source: bitcoin.edu.pl

(Visited 14 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *