giełda kryptowalut | | literatura biznesu | FutureNet |Bitcoin GOLD – prawdziwy Bitcoin GPU – RoadMap 2018 r. !!

By | 16 stycznia 2018

Dzisiaj dla fascynatów waluty Bitcoin GOLD dość istotny dzień. Za namową naszego wspólnego przyjaciela, który dość mocno angażuję się również w rozwój naszego portalu Bitcoin.edu.pl postanowił o fakcie wspomnieć i zamieścić opublikowany przez Team Bitcoin Gold RoadMap.

W oryginale: https://bitcoingold.org/roadmap-2018/

Widząc, jak daleko zaszliśmy, łatwo jest zapomnieć, że zaledwie kilka dni temu, byliśmy zadowoleni z dwumiesięcznej rocznicy premiery 12 listopada 2017 r. Od tego czasu moneta Bitcoin Gold (BTG) została wymieniona na 46 działa na 26 giełdach i jest wspierany przez najlepsze platformy wymiany natychmiastowej ( ShapeShift i Changelly ), co nie byłoby możliwe bez naszej rosnącej sieci obsługiwanych portfeli (w tym najlepszych portfeli sprzętowych i rosnącej liczby portfeli mobilnych i stacjonarnych), a także usługi powiernicze, które umożliwiają wymianę zdań, takie jak Uphold . Jesteśmy wdzięczni za ich wsparcie, ale nadal ciężko pracujemy i mamy duże plany na ten rok.

Tutaj, w organizacji Bitcoin Gold, doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby informowania wszystkich o tym, co robimy i planujemy. W tym celu pracujemy nad ulepszeniem naszej komunikacji, dodaniem forum dyskusyjnego dla naszej społeczności i uruchomieniem serwerów Discord w celu usprawnienia dyskusji w czasie rzeczywistym.Wprowadziliśmy ważne aktualizacje naszego podstawowego oprogramowania do obsługi portfela , które jest teraz dostępne na większej liczbie platform niż kiedykolwiek wcześniej, i znacznie rozszerzyliśmy nasz globalny zespół , umożliwiając nam osiągnięcie większego postępu w różnych dziedzinach.

Będziemy nadal koncentrować się na jasności i przejrzystości już dziś, dzieląc się najnowszymi informacjami na temat naszej mapy drogowej – nie tylko naszym planem rozwoju, choć jest to kluczowe, ale także naszymi planami dla projektu i społeczności.

Oto kilka głównych punktów i docelowych ram czasowych:

Wiele się dzieje w wielu dziedzinach! Powiemy kilka słów o niektórych z nich tutaj, ale możesz spodziewać się więcej szczegółów w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Krótkoterminowe

Niedawno opublikowaliśmy aktualizację naszego podstawowego oprogramowania do portfela i niedługo udostępnimy rozwidlenie portfela Electrum dostosowanego do Bitcoin Gold. Będziemy także publikować biblioteki open sourcezbudowane dla BTG w BitCore, BitcoinJS, BitcoinJ i CoPay, aby ułatwić deweloperom, którzy już pracują z tymi bibliotekami, włączenie Bitcoin Gold do swoich projektów. Umożliwienie innym rozwoju Bitcoin Gold to wysoki priorytet! (Jesteśmy również zaangażowani w aktywną pomoc wielu stronom trzecim w integracji Bitcoin Gold).

Podstawowe uaktualnienia protokołów znajdują się na mapie drogowej. Adresy Bech32 są ulepszeniem oryginalnych adresów base58 używanych w Bitcoinie; nowe adresy pokonują pewne ograniczenia i sprawiają, że adresy są bardziej zgodne z dzisiejszymi technologiami (w tym kodami SegWit i QR), a także są bardziej przyjazne dla ludzi.Priorytetowaliśmy Bech32, ponieważ jest to ważny czynnik umożliwiający przyszły rozwój, w tym Lightning Network.

Później

Oczekujemy sfinalizowania niezbędnych integracji w celu pełnego wdrożenia Lightning Network w BTG w drugim kwartale . Lightning Network to ekscytujący i przełomowy sposób na dokonywanie niemal natychmiastowych płatności przy jeszcze niższych opłatach za pośrednictwem dedykowanych kanałów bocznych. Ponieważ są one wyłączone z głównego łańcucha, Lightning Network oszczędza miejsce w blokach – ale pozwala na ogromną liczbę transakcji pomiędzy dużymi jednostkami przy bardzo niskich kosztach, a te transakcje są niemal natychmiastowe.Jest to bardzo atrakcyjne dla dużych podmiotów zainteresowanych korzystaniem z BTG, ale którzy muszą być pewni, że może on znacząco się skalować. Dostarczamy to, czego potrzebują.

Zauważ, że Lightning Network wymaga SegWit , który jest już w pełni obsługiwany przez Bitcoin Gold. Jest to także podstawa dla przyszłych wydarzeń, takich jak łańcuchy boczne RSK z inteligentnymi kontraktami i krzyżowe zamiany atomowe , które umożliwiają jednostkom bezpośrednie wykonywanie wymiany monet między dwoma różnymi łańcuchami krypto -walutowymi (efektywnie handlując jedną monetą dla niektórych z nich; inny bez udziału wymiany lub strony trzeciej.)

Kolejny kwartał przyniesie również wsparcie dla P2Pool (zdecentralizowanego podejścia do puli wydobywczej). W dalszej części roku, mapa drogowa zawiera Schnorr Signatures i Merkelized Abstract Syntax Trees (MAST) . Schnorr pozwala częstemu nadawcy (np. Bankowi lub giełdzie) podpisywać setki transakcji w jednej partii, zamiast stawiać setki podpisów na blockchainie. MAST są bardziej złożone, ale po prostu poprawiają prywatność i zmniejszają obciążenie blockchaina, gdy ludzie używają funkcji skryptowania już w protokole Bitcoin.

Prywatność transakcji to ważny temat. Obecnie portfele i transakcje na blockchainie Bitcoin Gold są pseudonimami, a nie anonimowymi – tak jak oryginalny Bitcoin. Nikt nie wie, kto jest właścicielem portfela, patrząc na blockchain, ale każdy może sprawdzić saldo portfela, zobaczyć, skąd pochodzą monety i dokąd poszli.

Istnieją argumenty za utrzymaniem go na swojej drodze – przejrzystości i szacunku, niektórzy twierdzą. Istnieją również argumenty za prawdziwą prywatnością. Plan Bitcoin Gold nie jest zaangażowany w ten czy inny sposób – to społeczność będzie musiała zdecydować, którą drogą pójść w przyszłym rozwoju.

Udostępnianie i głosowanie

Najważniejsze usprawnienia, nad którymi pracujemy, cieszą się ogromnym zainteresowaniem w szerszym świecie bitcoinów i krypto, nie tylko w Bitcoin Gold. Praca, którą wykonujemy, będzie czasami stosowana gdzie indziej i na odwrót. Będziemy również brać udział w badaniu bezpiecznych i skalowalnych sposobów rozwiązywania trudnych sytuacji , a my będziemy pracować nad sposobami rozwijania inteligentnych mechanizmów głosowania w naszej walucie, tak aby ciężkie widły nie zawsze były konieczne. Umożliwi nam to zdecentralizowanie procesu decyzyjnego w kwestiach takich jak czy i kiedy dodać więcej inteligentnych funkcji kontraktowych, w celu zapewnienia możliwości transakcji prywatnych i innych tematów dotyczących krypto-waluty.

Społeczność programistów

Wszyscy wiedzą, że rozwój jest siłą napędową projektu takiego jak nasz, więc oprócz oferowania nagród, zatrudniliśmy bezpośrednio więcej programistów i pracujemy nad rozwojem silnej społeczności wokół BTG i rozwoju kryptografii. Rozpoczynamy listę dyskusyjną btg-dev i, aby zapewnić uporządkowany sposób obsługi przyszłego planowania, sformalizujemy program ulepszenia bitcoinowego Gold (BGIP) .

Już teraz oferujemy nagrody dla osób, które znajdują / naprawiają błędy i ulepszają podstawowe funkcje portfela, ale oferujemy również nagrody za pracę, aby umożliwić więcej usług stron trzecich w łatwiejszej integracji BTG.Będziemy nadal próbować przyciągnąć więcej programistów do społeczności i więcej spojrzeć na nasz kod.

Ekosystem i społeczność

Wiele pozycji dotyczących planu rozwoju wyraźnie określa nasze zaangażowanie w dostarczanie narzędzi, jakich potrzebują dostawcy usług , ale ważne jest, abyśmy byli również aktywnie zaangażowani w pomoc wielu dostawcom, którzy pracują teraz nad dodaniem wsparcia. Zainteresowane strony powinny nadal docierać do nas.Szukamy również sposobów na ułatwienie użytkownikom Bitcoin Gold interakcji ze starszymi (nie kryptograficznymi) systemami i tradycyjnymi sprzedawcami w sposób pośredni – na przykład poprzez udostępnianie programów kart debetowych .

Coraz bardziej angażujemy się w pracę uniwersytetów i centrów badawczych , pomagając w szkoleniu nowej generacji programistów i firm kryptograficznych . Z niecierpliwością oczekujemy sponsorowania hackathonów i konkursów oraz zobaczenia, co ludzie mogą stworzyć. Będziemy również wspierać rosnący grono badaczy pracujących nad stworzeniem zdecentralizowanych sieci brokerskich typu „fiat-crypto” .

Ponadto chcemy rozszerzyć bazę entuzjastów kryptografii i niezależnych programistów, sponsorując spotkania i konferencje . Rozpoczęliśmy również program ambasadorów na całym świecie, który zaczęliśmy wdrażać nawet w miarę jego rozwoju.

Dążymy do kontynuowania tych wszystkich prac – wspierania kodu Rozwój, Ekosystem i Społeczność – w dłuższej perspektywie. Nasza zdolność do realizacji i finansowania tych przedsięwzięć będzie oczywiście zależeć od przyszłej wartości naszego funduszu, ale społeczność może być pewna, że ​​dokładamy wszelkich starań, aby być dobrymi stewardami tych funduszy. Zawsze jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za zachowanie wartości na przyszłość, pamiętając, że dziś trzeba wydać, aby sfinansować pracę prowadzącą do tej przyszłej wartości!

Oprócz tego staramy się również poświęcić trochę czasu na ulepszenie naszego brandingu i strony internetowej .Dla niektórych może się to wydawać banalne, ale lepsze zasoby projektowe i czystsza strona internetowa naprawdę ułatwiają początkującym użytkownikom korzystanie z nowych technologii, przyspieszając ich stosowanie.Wprowadzanie większej liczby osób do świata kryptografii jest również ważną częścią naszej misji. Pomoże to w dalszym rozwoju firmy, z której skorzystała nasza branża w 2017 roku.

Oto świetny 2018 dla Bitcoin Gold, dla świata kryptografii i dla całej naszej fantastycznej społeczności!

Zawsze się cieszę,
Organizacja Bitcoin Gold
# 1CPU1VOTE

Artykuł będzie uzupełniany w dniu jutrzejszym. Wspierane portale będą w pełni akceptować BTG.

Współpracownik inicjujący artykuł

Source: bitcoin.edu.pl

(Visited 34 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *