Monthly Archives: Styczeń 2018giełda kryptowalut | | literatura biznesu | FutureNet |Bitcoin ETF – Wyścig O Palmę Pierwszeństwa

Gdybyśmy mogli wcielić się w rolę dziennikarza ekonomicznego jednego z prestiżowych i wysoce poczytnych pozycji jak Financial Times czy Wall Street Journal w celu przeprowadzenia wywiadu z wręcz apokryficzną postacią Satoshiego Nakamoto, to z pewnością ujrzelibyśmy zawód na jego twarzy po informacji o zatwierdzeniu przez któregoś z głównych regulatorów finansowych bitcoinowego funduszu ETF. Bitcoin w… Read More »

Technologia blockchain i jej wykorzystanie

Blockchain – rewolucyjna technologia zabezpieczania przeprowadzanych transakcji oraz danych. Ale co to jest ten cały blockchain, tyle się o nim mówi ale okazuje się, że dla zwykłego Kowalskiego jest niezrozumiały – przeważnie kojarzony z kryptowalutami a najczęściej z pierwszą w historii kryptowalutą, Bitcoinem. Jakimś wymyślonym, wirtualnym tworem, który jest wykorzystywany do naciągania naiwniaków – czy… Read More »

Spadki na giełdach kryptowalut – co mogło je spowodować?

Grudzień 2017 roku był bardzo owocnym miesiącem dla rynku kryptowalut, większość z nich odnotowała gigantyczne wzrosty w bardzo krótkim interwale czasowym. Inwestorzy zauważyli potencjał oraz przyszłość technologii opartej o kryptografię. Nowy rok 2018 zaczął się pozytywnie dla kryptowalut, ale sytuacja zmieniła się po 8 stycznia. Do 8 stycznia tego roku kapitalizacja wg coinmarketcap.com rosła w bardzo… Read More »

Bitcoin GOLD – prawdziwy Bitcoin GPU – RoadMap 2018 r. !!

Dzisiaj dla fascynatów waluty Bitcoin GOLD dość istotny dzień. Za namową naszego wspólnego przyjaciela, który dość mocno angażuję się również w rozwój naszego portalu Bitcoin.edu.pl postanowił o fakcie wspomnieć i zamieścić opublikowany przez Team Bitcoin Gold RoadMap. W oryginale: https://bitcoingold.org/roadmap-2018/ Widząc, jak daleko zaszliśmy, łatwo jest zapomnieć, że zaledwie kilka dni temu, byliśmy zadowoleni z dwumiesięcznej… Read More »

Kraken znowu online

Giełda kryptowalut Kraken została ponownie uruchomiona po problemie z aktualizacją infrastruktury systemowej. Z planowanych 2 godzin, czas pracy nad modernizacją strony przedłużył się do ponad 48 godzin. Takie opóźnienia spowodował nowy błąd w systemie, którego nie potrafiono rozwiązać. „W czwartek 11 stycznia, w przybliżeniu o 5 godzinie czasu uniwersalnego, będziemy przeprowadzać aktualizację systemu. Usługi na… Read More »

Koniec pieniądza fiducjarnego – XXI wiek należy do kryptowalut!

Żyjemy w ciekawych czasach. W starożytnych chinach to stwierdzenie było określane przekleństwem – a co o dzisiejszych czasach możemy powiedzieć my, jako świadkowie tworzącej się wokół nas historii? Aktualnie cały świat obleczony jest siecią, do której pajęczej nici, ma wydawałoby się nieograniczony dostęp – każdy z nas. Jednakże wykreowany wirtualny świat, który z założenia, miał… Read More »

Bitcoin główną wygraną w FanDuel NFL

Fanatycy futbolu amerykańskiego a zarazem zwolennicy kryptowalut mają powody do radości. Internetowa firma FanDuel, która prowadzi ligę fantasy w oparciu o NFL wprowadziła właśnie nagrody w postaci Bitcoina. Aby je zdobyć należy skompletować swój zespół na czas niedawno rozpoczętych play-offów. Jak twierdzi sama firma, zachęta do oferowania Bitcoin jako nagrody to krok w kierunku przyszłości.… Read More »