Monthly Archives: Grudzień 2017giełda kryptowalut | | literatura biznesu | FutureNet |Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #52

Co nowego? – jest to cotygodniowa seria najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia. Białoruś znosi opodatkowanie na handlu kryptowalutami Rząd Białorusi uchwalił nowe ustawy mające na celu zachęcenie do rozwoju firm w zakresie kryptowalut i blockchain. Według państwowej agencji medialnej Belta, 22 grudnia prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podpisał dekret o rozwoju gospodarki cyfrowej, który obejmuje wykorzystanie… Read More »

Porwanie na Ukrainie i gigantyczny okup w Bitcoinie

W tym tygodniu zarówno światem kryptowalut jak i mediów międzynarodowych wstrząsnęła informacja o porwaniu Pavela Lernera, dyrektora zarządzającego giełdą kryptowalut EXMO Finance. Do porwania doszło na Ukrainie, gdzie według świadków zdarzenia prezes po wyjściu ze swojej siedziby został zmuszony wsiąść do czarnego mercedesa. Pavel został już wypuszczony przez porywaczy po opłaceniu okupu w postaci Bitcoinów na… Read More »

Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 28.12.2017

  Od ostatniej analizy minął tydzień. Było to okres, w którym wiele na rynku kryptowalut uległo zmianie. Nim przejdziemy jednak do omówienia sytuacji technicznej, chciałbym zacytować pewien fragment z mojego artykułu nt. kontraktów futures na Bitcoina. W połowie grudnia napisałem, że wprowadzenie kontraktów terminowych na Bitcoina wiąże się z dopuszczeniem do koryta inwestorów instytucjonalnych a… Read More »

Czy jesteśmy gotowi na takie wzrosty?

Ostatnie miesiące bieżącego roku to niemal paraboliczny wzrost kapitalizacji całego rynku kryptowalut. Wiele z nich urosło kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lub kilkaset razy. Na rynek wciąż napływają nowi inwestorzy a wiele giełd nie jest w stanie przetworzyć dziesiątek tysięcy nowo zakładanych kont dziennie. Sam Bitcoin ma już swoje cykliczne programy w amerykańskiej telewizji. Również… Read More »

#NiedzielnyWywiad. Blockchain dla poufnych danych

Wraz ze wzrostem popularności rozproszonych systemów, w tym rozwiązań chmurowych, big data, blockchaina i internetu rzeczy, wartość reenkrypcji proxy staje się coraz bardziej widoczna, a problemy, które ta technologia pomaga rozwiązać, są coraz bardziej naglące – mówi MacLane Wilkinson, współtwórca i CEO ‎NuCypher, w #NiedzielnyWywiad Bithub.pl. Oferowane przez was narzędzie to system zarządzania kluczami. Czym… Read More »

Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #51

Co nowego? – jest to cotygodniowa seria najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia. Korea Północna ponowanie podejrzana o ataki na giełdy kryptowalut Szefowa wywiadu Korei Południowej podejrzewa, że ​​hakerzy z Korei Północnej stoją za atakami na jedną z południowokoreańskich giełd – Bithumb. Według raportu opublikowanego w tym tygodniu przez BBC, National Intelligence Service (NIS) oficjalnie przekazał… Read More »

Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 21.12.2017

Dopiero tydzień temu informowałem, że kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła 500 mld USD. Długo nie trwało i w poniedziałek wartość całego rynku przekroczyła 600 mld USD. Co ciekawe za całe te wzrosty odpowiedzialne są przede wszystkim altcoiny. Wiele z nich jest teraz w bardzo silnych trendach wzrostowych. Chcąc jednak sprostać Waszym oczekiwaniom, dziś przyjrzymy się dziewięciu… Read More »